Nainen – aina parhaassa iässä -musiikkiviihdeillassa Kangasala-talossa 2.4.2025 Merja Larivaara ja Kaihon Karavaani -orkesteri juhlivat elämää ja naiseutta.
Nainen – aina parhaassa iässä -musiikkiviihdeillassa Kangasala-talossa 2.4.2025 Merja Larivaara ja Kaihon Karavaani -orkesteri juhlivat elämää ja naiseutta.

Nainen – aina parhaassa iässä

Musiikki, Teatteri, Kevät 2025
Ke 2.4.2025 19:00
Kangasala-sali
  • 37,50/35,50 € + Lippu.fi tilausmaksut (alk. 1,50 € / tilaus + 0,65 % tilauksesta www.lippu.fi)
Väliaikatarjoilun tilauslomake

Väliaikatarjoilun tilauslomake

Tilaan väliaikatarjoilun tapahtumaan
Esityksen ajankohta on
Tilauksen perusteella varataan asiakkaan nimellä pöytä, johon tarjoilut katetaan valmiiksi. Tilatut tarjoilut maksetaan ravintolaan ennen tapahtuman alkua, tai varaus peruuntuu. Tilaathan väliaikatarjoilun vähintään 3 päivää ennen tilaisuutta!
esim. liikuntarajoitteiset henkilöt

Valoa, iloa ja elämänonnea!

Merja Larivaara ja Kaihon Karavaani -orkesteri juhlivat elämää ja naiseutta syksyllä 2024 ensi-iltansa saaneessa esityksessä. Nainen – aina parhaassa iässä on kaikenlaisille naisille ja naisia rakastaville tarkoitettu musiikkiviihdeilta.

Se ylistää naista, muttei unohda miestä. Se juhlii elämää naisena ja naisen ympärillä, ja tekee sen pulputen puhdasta ilonpitoa, nostalgiaa, svengiä, tanssia ja vauhdin hurmaa! Tämä on juhla!

Kaihon Karavaani ottaa yleisön hellään huomaansa ja Merja Larivaara tarjoaa yllätyksellisen, huolettoman, kepeän, toiveikkaan, iloa kuplivan ja elämänonnea sykkivän illan, joka soi upeasti ja nostattaa suuria tunteita.

Ohjaus: Merja Larivaara
Laulujen tekstit ja suomennokset: Kari-Pekka Toivonen
Kapellimestari: Jiri Kuronen
Kaihon karavaani:
Jiri Kuronen, piano, koskettimet, haitari
Rocka Merilahti, kitarat
Jape Karjalainen, bassot, ukulele
Olli Krogerus, rummut
Markus Jaatinen, lyömäsoittimet

Esityksen kesto on n. 2 tuntia, sisältäen väliajan.

Tuotanto: Kangasala-talo

Liput ja ryhmäliput

Liput Kangasala-talolta ja Lippu.fi
Peruslippu 37,50 €
Eläkeläiset, opiskelijat, työttömät, varusmiehet 35,50 €

Lippu.fi lisää tilausmaksut (alk. 1,50 € / tilaus + 0,65 % tilauksesta www.lippu.fi)

Ryhmäliput vähintään 10 hengelle 34,50 €. Ryhmäliput Kangasala-talon myyntipalvelusta p. 0400 304 530, myyntipalvelu@kangasala-talo.fi

Lisäpalvelut

Naulakkopalvelumaksu 2,50 €

Anniskelukatsomo

Esityksessä on K18-anniskelualue katsomon yläosassa, riveillä 8-11.

Anniskelualueella sijaitsevalle istumapaikalle voi viedä ennen esitystä ja mahdollisen väliajan aikana ostamansa juoman. Anniskelukatsomo on kielletty alle 18-vuotiailta.

Ravintolan palvelut

Tule virittäytymään illan tunnelmaan jo ennakkoon! Ravintolapalvelut avautuvat tuntia ennen konserttia.

Tutustu Kulttuuriravintola Jalmarin palveluihin ›

Kimmo Pyykkö -taidemuseo

Kangasala-talossa sijaitseva taidemuseo on avoinna konsertin alkuun saakka.

Tutustu näyttelyihin ›

Saapuminen

Kangasala-talo sijaitsee hyvien kulkuyhteyksien varrella ja meille saavut helposti myös bussilla, pyörällä tai kävellen! Lue lisää saapumisesta ja pysäköinnistä täältä ›

Nainen – aina parhaassa iässä -musiikkiviihdeillassa Kangasala-talossa 2.4.2025 Merja Larivaara ja Kaihon Karavaani -orkesteri juhlivat elämää ja naiseutta.

Kuva: Sakari Majantie

Osta liputVäliaikatarjoilu

Kuinka voimme auttaa?

Asiakaspalvelu ja lipunmyynti Ryhmä- ja
yritysmyynti
Kangasalan matkailuneuvonta
040 773 0148 0400 304 530 050 315 2854
info@kangasala-talo.fi myyntipalvelu@kangasala-talo.fi  info@visitkangasala.fi

 

Aina jotain erityistä

Ole hyvä ja täytä alla oleva lomake liittyäksesi postituslistalle. Tähdellä merkityt kentät ovat pakollisia.

Seuraa meitä:

© 2019 Kangasala-talo Tietosuojaseloste